Maxim Grigoriev: viața și cariera tânărului jucător "Locomotivă"

Maxim Grigoriev sa născut în 1990, la 6 iulie, la Lipetsk. Este fotbalist rus și, până în prezent, apără onoarea "locomotivei".

maximul lui grigorev

Clubul de carieră: începutul

Maxim Grigoriev este elev al fotbalului Lipetsk. Înainte de a se muta la Moscova, a fost implicat în acest sport în Școala de Sport "Metallurg". O carieră profesională a început în "Spartacus". Debutul său a avut loc în 2008, pe 27 noiembrie. Și apoi a fost eliberat în prima echipă, deși, în schimb, în ​​minutul 78. "Spartacus" a jucat apoi împotriva lui "Dinamo" din Zagreb. A fost un joc important, a avut loc în Cupa UEFA. Meciul sa încheiat cu un scor de 1: 0 în favoarea moscovităților. În 2009, Maxim Grigoriev a jucat primul său meci în campionatul rus. El a fost eliberat din nou ca înlocuitor - doar în minutul 67. Și "Spartacus" în acea zi a luptat cu "Kuban". Echipa este puternică, așa că moscoviți au pierdut cu un scor minim de 1: 0.

După 2010

În 2011/12 ani. fotbalistul a cumparat Novocherkassk "MITOS". Adevărat, jucătorul a fost imediat dat în chirie. La începutul lunii aprilie a fost declarat "Rostov" - doar împotriva "locomotivei". Debutul jucătorului de fotbal a avut loc în același meci. A ieșit din nou pentru a înlocui, în minutul 75, înlocuirea lui Timofei Kalachev. Și după 8 minute mi-am proiectat primul gol în Premier League. Astfel, el și-a adus noua echipă la egalitate în 1: 1. Și în 2012, pe 16 ianuarie, am semnat un contract cu Lokomotiv, care a inclus primul gol în meciul împotriva lui Terek. Cu toate acestea, în 2014, în vara, el a fost dat un contract de leasing - din nou, "Rostov", până la sfârșitul sezonului 2014/15.

Maxim Grigoryev Fotbalist

Istoric cu dozayavkoy

Maxim Grigoriev este un jucător de fotbal care a fost deja atins de scandaluri. În ajunul meciului, care urma să aibă loc în cadrul celei de a treia runde a campionatului Rusiei (sezonul 2011/12) între "Rostov" și "Lokmotiva", el a ajuns dosozavili și chiar și atunci când fereastra de transfer a fost închisă. Nu numai Maxim, dar fostul său partener de la Moscova "Spartacus" la numit pe Dmitri Malyak. Aceasta este o încălcare a articolului 12.10.2, care stipulează în mod clar termenul limită pentru solicitarea participanților. Grigoryev însuși în interviul post-meci a spus că a sunat și a zburat, sa dus pe teren și a marcat un gol.

În mod firesc, Olga Smorodskaya (președintele Lokomotiv) a fost foarte supărată de această situație. Voia să depună o plângere în Uniunea Rusă de Fotbal și RFPL. În ceea ce privește tot ce se întâmplă, Igor Meshchanchuk, care este directorul sportiv al Premier League, a declarat că Grigoryev Maxim Sergheevici a fost înregistrat temporar ca jucător al "Rostov".

Apoi, în 2011, la 21 aprilie, Camera de soluționare a litigiilor din cadrul RFU a dat un refuz Lokomotivului. Adică plângerea Olga Smorodskaya nu a fost satisfăcută. Și pentru că nu au existat încălcări din partea "Rostov". Grigoryev dozayavka într-o instanță de arbitraj sportiv în 2012, pe 11 mai, a fost declarat legal. Și decizia camerei, care soluționează litigiile, respectiv. Acuzații au prezentat un pașaport al jucătorului de fotbal și acolo a fost clar că jucătorul a fost înregistrat la timp, înainte de închiderea ferestrei de transfer. Lăsați site-ul Premier League și a fost scris că Maxim a fost înregistrat la 1 aprilie, de fapt sa întâmplat la 10 martie.

Grigorev maximim sergeevich

Alte fapte

În echipa națională, Grigoriev a debutat în 2012, pe 14 noiembrie. Apoi, Rusia a jucat un meci amical cu echipa americană, care sa încheiat la egalitate cu un scor de 2: 2. Maxim a jucat aproape întregul meci, înlocuindu-l pe Smolov în minutul 11. Puțin mai târziu a fost eliberat în meciul cu Suedia (în a doua repriză).

Realizări pentru jucător pentru o vreme. Cu "Spartacus" el a câștigat al doilea loc în campionatul rus (în 2009), și cu "Locomotive" - ​​al treilea, în 2013/14. Putem spune cu încredere că acest lucru este departe de ultimul trofeu al unui tânăr jucător de fotbal. Un jucător cu un potențial bun, cu o posesie destul de încrezătoare a mingii, astfel încât să puteți presupune în siguranță că își va dezvălui întregul potențial.

Raul Garcia: despre biografia și cariera fostului mijlocaș de la Madrid "Atletico"Raul Garcia: despre biografia și cariera fostului mijlocaș de la Madrid "Atletico"
Fotbalistul Marek SuhiFotbalistul Marek Suhi
Carroll Andy: viata, biografia si cariera celebrului fotbalist englezCarroll Andy: viata, biografia si cariera celebrului fotbalist englez
Dmitri Ananko - fost jucător Spartak care sa întors în echipăDmitri Ananko - fost jucător Spartak care sa întors în echipă
Anton Mitryushkin - viața și cariera unui portar tânăr, dar deja cunoscut, rusescAnton Mitryushkin - viața și cariera unui portar tânăr, dar deja cunoscut, rusesc
Nikita Bazhenov: biografia jucătorului de fotbalNikita Bazhenov: biografia jucătorului de fotbal
Milanov Georgiy - fotbalist al CSKA și al BulgarieiMilanov Georgiy - fotbalist al CSKA și al Bulgariei
Andrei Solomatin: biografie, carieră de fotbalAndrei Solomatin: biografie, carieră de fotbal
Super Cupa Rusiei: istorie și statisticiSuper Cupa Rusiei: istorie și statistici
Arthur Yusupov - jucător al echipei "Zenith"Arthur Yusupov - jucător al echipei "Zenith"
» » Maxim Grigoriev: viața și cariera tânărului jucător "Locomotivă"