Maria Orlova - speranța scheletului rusesc

Astăzi vom vorbi despre tânăra speranță a scheletului rusesc. Maria Sergeevna Orlova este un maestru al sportului, reprezintă echipa națională a Rusiei, un fel de sport - un skleton, un câștigător al campionatelor europene și mondiale.

Mariya Orlov

Biografie și carieră

Maria Orlova sa născut la 14 aprilie 1988 la St. Petersburg. Înălțime - 167 cm, greutate - 69 kg.

Tânărul Masha a început imediat să se implice în atletism, dar în cele din urmă a realizat că pentru a reuși în acest sport nu poate și a început să schelet.

Maria Orlova angajat activ SLED 12 ani, iar în 2008, Maria a fost selectat pentru echipa națională, în cazul în care ea a început să participe la competiții majore ale clasei internaționale, care arată rezultate foarte bune.

Deblat la Cupa Europeana din orasul german Winterberg, Orlova a aratat pentru a noua oara, cu aceleasi rezultate petrecute in restul sezonului. Fata a intrat întotdeauna în topul zece.

Mariya Orlova biografie

Mai mult, Maria aștepta campionatul mondial pentru tineret, rezultatul fiind locul al nouălea.

Sezonul următor, Maria Orlova a adăugat în mod semnificativ ritmul: numai după ce nu a reușit să câștige un punct de sprijin în top zece din cele opt etape efectuate, iar în clasamentul general, a terminat sezonul pe locul al patrulea.

La sfârșitul anului 2010, cu un succes diferit, sportivul a participat la Cupa Americii și, în același sezon, a participat la Cupa Intercontinentală.

Sezonul 2012 Maria Orlova nu a făcut destul de fericită. Ea a participat la toate concursurile de ceașcă dintr-o dată, iar cel mai bun rezultat a fost pe pista în Elveția (St. Moritz), unde atletul a câștigat locul al nouălea. La sfârșitul sezonului în clasamentul general Masha a fost al 12-lea.

Recompense semnificative

În 2013, în orașul austriac Igls la Campionatele Europene, Orlova a câștigat argint, care a intrat în clasamentul general, mulțumită acestui fapt, Masha a primit o altă medalie de cupă - bronz. În competițiile de echipă mixte ale Campionatului Mondial de la Winterberg Maria i sa completat bancul cu o altă medalie de bronz.

Înaintea sportivului nu este o performanță, iar Maria Orlova, a cărei biografie nu este atât de extinsă, va fi văzută pe acest câmp sportiv de mai multe ori. Dorim mult noroc unei persoane tinere și promițătoare.

Maria Gromova: realizările sportive ale campionului olimpic în înot sincronizatMaria Gromova: realizările sportive ale campionului olimpic în înot sincronizat